województwo podlaskiesejm

Kandydaci do Sejmu i Senatu w województwie podlaskim:

 

Okręg nr. 24 (okręg podlaski)

pis

 

 

 

 

2. Jarosław Zieliński – zdjęcieW liście do kuratorów wiceminister edukacji Jarosław Zieliński prosił, by ostrzec dyrektorów szkół przed organizacjami, które próbują dostać się do szkół i wykorzystują "atrakcyjne hasła pacyfistyczne, ekologiczne, antywojenne" do szerzenia "szkodliwych treści wychowawczych". Teraz listem posługuje się młodzieżówka bielskiego PiS-u przeciwko Klubowi Gaja, jednej z najstarszych organizacji ekologicznych w kraju 

4. Lech Kołakowski – zdjęcie – popiera odstrzeliwanie zdziczałych psów i kotów. Nie ma serca też i dla ludzi: "Poseł Lech Kołakowski z PiS złożył wniosek do prezesa Urzędu ds. Cudzoziemców w sprawie likwidacji ośrodka dla uchodźców w Łomży. (…) "długotrwała lokalizacja ośrodka powoduje wiele problemów, których społeczność łomżyńska nie będzie w stanie rozwiązać", a likwidacja "ma na celu zapobieżenie tworzeniu się swoistych enklaw uchodźców" Niedługo po złożeniu wniosku przez posła i nagłośnieniu sprawy w Łomży pobito dwie Czeczenki, a na lokalnych stronach internetowych pojawiły się wpisy nawołujące do nienawiści wobec tej mniejszości:"

7. Kazimierz GwiazdowskizdjęcieSejm 04-02-2011: W województwie podlaskim stale powiększają się szkody w lasach i uprawach rolnych spowodowane przez łosie i bobry, które są objęte ochroną. Zwierzęta te powinny być, moim zdaniem, zwierzętami łownymi i powinny być objęte planowaną redukcją, zgodnie z zasadami wynikającymi z ustawy Prawo łowieckie

8. Jacek Boguckizdjęcie – myśliwy, glosowal przeciw zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

18. Krzysztof Tołwiński – zdjęcie – Podczas prac nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt w 2011 r oskarżając przewodniczącą podkomisji, że prace podkomisji (dot nowelizacji ustawy o ochronie zwierzat) odbywały się bez należytego szacunku dla jego ugrupowania. Faktycznie, już na pierwszym posiedzeniu poseł Tołwiński próbował storpedować prace podkomisji, a gdy pani przewodnicząca Magdalena Kochan stanowczo mu to uniemożliwiła – poseł obraził się i demonstracyjnie opuścił salę!.

W 2011r powiedział: "Kwestia trzymania psów na łańcuchach nie jest kulturowa, ale praktyczna – zaznaczył. 

Komentarze

Komentarze