woj. warmińsko-mazurskie


 sejmKandydaci do Sejmu i Senatu w województwie warmińsko-mazurskim:

 

 

pis

 

 

 

 

Okręg nr. 35 (okręg olsztyński)  

10. Jerzy Gosiewski zdjęcie – czlonek Komisji Ochorny Srodowiska, Zasobow Naturalnych i Lesnictwa, mysliwy

platforma obywatelska

 

 

 

Okręg nr. 85 (okręg ostródzki) 

Kandydat do Senatu

Stanisław Andrzej Gorczyca zdjęcie Parlamentarny Zespół ds. Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Tradycji Łowieckich.Zwolennikiem biesiad, na których organizowane są próby pracy psów myśliwskich, jest Parlamentarny Zespół do Spraw Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Tradycji Łowieckich kierowany przez senatora PO, myśliwego Stanisława Gorczycę. Jednym z zapisów, które już dziś najbardziej ich oburzają, jest całkowite zakazanie wykorzystywania żywych zwierząt do szkolenia psów myśliwskich…. Psy myśliwskie szkolone są w Polsce na żywych zwierzętach. Prawo łowieckie wyjmuje konkursy pracy psów spod kontroli ustawy o ochronie przyrody. – Nawet jeśli dopuścimy, że polowania same w sobie mogą być wyjątkiem od ogólnych przepisów, to czym innym jest uśmiercenie w czasie polowania, a czym innym dopuszczenie do tego, żeby ćwicząc, psa ranić czy męczyć inne zwierzęta – krytykował ten zapis dr hab. Tomasza Pietrzykowski, prawnik specjalizujący się w prawie zwierząt.Cały tekst: 

Okręg nr. 87 (okręg ełcki) 

Kandydat do Senatu

Marek Konopkazdjęcie Parlamentarny Zespół ds. Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Tradycji Łowieckich.Zwolennikiem biesiad, na których organizowane są próby pracy psów myśliwskich, jest Parlamentarny Zespół do Spraw Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Tradycji Łowieckich kierowany przez senatora PO, myśliwego Stanisława Gorczycę. Jednym z zapisów, które już dziś najbardziej ich oburzają, jest całkowite zakazanie wykorzystywania żywych zwierząt do szkolenia psów myśliwskich…. Psy myśliwskie szkolone są w Polsce na żywych zwierzętach. Prawo łowieckie wyjmuje konkursy pracy psów spod kontroli ustawy o ochronie przyrody. – Nawet jeśli dopuścimy, że polowania same w sobie mogą być wyjątkiem od ogólnych przepisów, to czym innym jest uśmiercenie w czasie polowania, a czym innym dopuszczenie do tego, żeby ćwicząc, psa ranić czy męczyć inne zwierzęta – krytykował ten zapis dr hab. Tomasza Pietrzykowski, prawnik specjalizujący się w prawie zwierząt.Cały tekst:  

 

psl

 

 

 

Okręg nr. 34 (okręg elbląski)  

1. Piotr Żuchowski – zdjęcie mysliwy, "Nie ukrywam, że w stolicy brakuje mi lasu i Jezioraka. Poluję dużo mniej niż kiedyś. Czasami wyjmę broń z szafy, głównie za sprawą syna Tomasza, który przejął tradycje myśliwskie rodziny Żuchowskich. Łowiec Polski  "Należy odnotować zwołany w dniach 10–12 czerwca br. w Niepołomicach pod Krakowem II Międzynarodowy Kongres Kultury Łowieckiej. Patronat honorowy nad kongresem objął wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Żuchowski.

16. Stanisław Żelichowski zdjęcie – myśliwy. Polska Newsweek:Ruszenie partii myśliwych jest jak dojenie tygrysa – ostrzega Stanisław Żelichowski. – Ani to użyteczne, ani bezpieczne.

lewica

Okręg nr. 35 (okręg olsztyński)  

3. Jerzy Czepułkowskizdjęcie – W PZŁ od 1980 r. Członek KŁ ,,Orla Jucha" w Ełku (koło macierzyste) i KŁ ,,Partyzant" w Warszawie. Jak twierdzi, do ,,Partyzanta" wstąpił dlatego, ponieważ jeden z obwodów koła leży nieopodal jego domu w Ełku.

Cytat: Będziemy robić, co się da, aby utrzymać dobre dla PZŁ przepisy w polskim prawie, ale jednocześnie postaramy się wprowadzić oczekiwane przez Związek zmiany, dotyczące np. statusu wilka, łosia czy niektórych ptaków drapieżnych.

 

9. Katarzyna Tobolska – zdjęcie – miłośniczka obcinania psom uszu i ogonów. Reklamuje się jako miłośniczka zwierząt, a tymczasem na stronach społecznościowych Związku Kynologicznego (którego jest prominentną działaczką!) proponuje legalizację znęcania się nad zwierzętami przez obcinanie psom niektórych ras uszu i ogonów (tzw. kopiowania). Przypominam, że kopiowanie jest od 1997 r. zabronione ustawą o ochronie zwierząt, a od 2011 r. wymienione wprost w katalogu czynów uznawanych za znęcanie się.

Komentarze

Komentarze