Andrzej Duda


Prawo i Sprawiedliwość

Oświadczenie z dnia 22 maja 2015:

andrzej_duda_oswiadczenie

W wyborach parlamentarnych w 2011 z listy PiS został wybrany na posła VII kadencji w okręgu krakowskim, otrzymując 79 981 głosów. W związku z tym zrzekł się mandatu radnego. 27 listopada 2013 został rzecznikiem prasowym PiS, pełnił tę funkcję do 9 stycznia 2014.
W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 z ramienia PiS uzyskał mandat eurodeputowanego VIII kadencji, tym samym wygasł jego mandat do Sejmu RP. 6 grudnia 2014 rada polityczna PiS zatwierdziła jego kandydaturę jako kandydata partii w wyborach prezydenckich w 2015.„

Działalność w Sejmie:

andrzej duda
W 2013r w Sejmie głosował PRZECIW legalizacji uboju rytualnego.
Jako poseł Parlamentu Europejskiego nie bierze udziału w Ponadpartyjnej Grupie na Rzecz Dobrostanu i Ochrony Zwierząt (prezydentem grupy jest polski Europoseł Janusz Wojciechowski)

Działalność w Parlamencie Europejskim:

W projekcie rezolucji PE w sprawie oznaczania kraju pochodzenia mięsa w przetworzonej żywności, głosował PRZECIW poprawkom, a w końcowym głosowaniu nie wziął udziału.

W głosowaniu nad stanowiskiem Rady Europy w pierwszym czytaniu w celu przyjęcia dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady zmieniającej dyrektywę 2001/18/WE w zakresie umożliwienia państwom członkowskim ograniczenia lub zakazania uprawy organizmów zmodyfikowanych genetycznie na swoim terytorium głosował ZA przyjęciem dyrektywy.

W głosowaniu nad zaleceniem dotyczącym projektu decyzji Rady w sprawie przystąpienia Unii Europejskiej do Konwencji o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem (CITES) głosował ZA przystąpieniem do Konwencji.

Stosunek do zwierząt

„W domu szefa ogólnopolskiej kampanii tej partii do PE Fredzia mieszka od blisko pięciu lat. – Moja córka Kinga wypatrzyła ją w sklepie, zrobiła tatusiowi pranie mózgu. I tatuś kupił – opowiada parlamentarzysta.

I dziś nie żałuje tej decyzji, bowiem Fredzia bardzo zaprzyjaźniła się z całą rodziną. – Jest bardzo wdzięczna i kontaktowa, chociaż wszystko zależy od tego, w jakim jest humorze – zdradza Andrzej Duda.”

duda

Wypowiedź na temat ochrony środowiska

Co do kwestii lasów państwowych: ochrona polskich lasów jest, zdaniem Dudy, obowiązkiem głowy państwa i dlatego nie zgodzi się na ich prywatyzację.

Źródło: Mam Prawo Wiedzieć

Andrzej Duda PiS, podobnie jak większość kandydatów święcie wierzy w polską energię opartą na węglu źródło, zupełnie ignorując fakt, że cały świat, włacznie z krajami o których wspomniał mocno inwestuje w energię odnawialną (załączony wykres przedstawia inwestycje w miliardach dolarów w zieloną energie w latach 2011-2012). Czy chcemy aby polskie powietrze, i tak już silnie zanieczyszczone, wyglądało tak jak w Chinach, Indiach i Brazylii?ChartOfTheDay_1340_China_Leads_the_Way_in_Renewable_Energy_Investment_n
„Aż 45 tys. osób rocznie umiera w Polsce z powodu zanieczyszczonego powietrza. To kilkanaście razy więcej niż wypadki samochodowe (3,3 tys. osób). Pomimo tego prawie nikt nie zwraca uwagi na słabą jakość powietrza w kraju. A ta jest tragiczna – w badaniu okazało się, że w dziesiątce miast o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu zajęliśmy sześć pozycji (Kraków i miasta aglomeracji śląskiej). Pozostałe cztery zajęły miasta z Bułgarii ” Źródło: NaTemat

Komentarze

Komentarze